Jak rozmawiać z potencjalnymi partnerami

Jak rozmawiać z potencjalnymi partnerami?

Siadasz przy komputerze do wieczornej sesji rozmów. Uruchamiasz facebook, wyszukujesz interesujące Cię osoby. Wybierasz te, które są w jakiś sposób podobne do Ciebie. Przecież chcesz do współpracy wybierać ludzi, których poznasz, polubisz i którym zaufasz.

o czym rozmawiać z potencjalnymi partnerami

Klik na skrócie do rozmowy na messengerze.
No tak – ale o czym rozmawiać?

7 miliardów ludzi żyje na naszej planecie, ale jest  jeden temat, na który wszyscy lubią rozmawiać

najlepiej – na ich temat.

Przygotowałem dla Ciebie kilkanaście pytań, za pomocą których najczęściej i najchętniej otwieram i prowadzę rozmowy facebookowe. Oczywiście – nie znaczy to, że inne tematy są niedobre. Oznacza to tylko, ze akurat u mnie najlepiej sprawdzają się właśnie te.

Działają prawie zawsze. A jeśli nie działają? No cóż – to znaczy, że się pomyliłem przy wyborze rozmówcy.

Zauważyłem, że skuteczność pytań jest wyższa, jeśli to nie ja zapraszam do znajomości, tylko jestem zapraszany. Prawdopodobnie znika wtedy podejrzenie, że pojawił się szpieg, który przyszedł nie wiadomo skąd i zadaje pytania. W końcu – w takiej sytuacji – to nie ja przyszedłem, tylko ktoś przyszedł do mnie. Normalne jest, że gdy ktoś puka do Twoich drzwi, pytasz – “kto tam?”

Jeśli masz udawać zainteresowanie – odpuść sobie

Ważne jest, aby z rozmowy wynikało Twoje prawdziwe zainteresowanie odpowiedziami, żywa reakcja na usłyszane odpowiedzi i prawdziwy entuzjazm przejawiany w rozmowie. Dlatego – jeśli rozmówca nie pasuje do Twojego typu, zakończ grzecznie rozmowę i usuń osobę z listy znajomych. Po co Ci kolejna, bezsensowna i nierokująca relacja?

Jak zdobyć przyjaciół? Dale Carnegie wie…

Jeśli chcesz stać się mistrzem nawiązywania znajomości, proponuję przeczytać książkę Dale’a Carnegiego – “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi.” Jest to świetny poradnik na temat tego jak rozmawiać z ludźmi, jakie tematy poruszać a jakich unikać. Dowiedz się też, że czasem najlepiej jest po prostu nic nie mówić, tylko słuchać…

Dale Carnegie - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

 

Nie masz pojęcia, jak chętnie ludzie mówią o swoich celach, marzeniach, dążeniach. Jeśli jeszcze obiecasz im pomoc w osiągnięciu tych rzeczy, bedą Cię kochać.

 

Pytania:

 

1) Czym się zajmujesz zawodowo?

2) Czego ta praca od Ciebie wymaga?

3) Jak długo pracujesz w tej firmie?

4) Co sprawiło, że tam pracujesz?

5) Dlaczego podjęłaś decyzję o podjęciu tej pracy?

6) Czy podoba Ci się ta praca?

7) Czy kryzys ekonomiczny miał duży wpływ na Twoją pracę?

8) Czy myślałaś kiedyś o tym, żeby robić coś innego?

9) Masz jakieś doświadczenie z pracą w domu?

10) Czy praca w domu kojarzy Ci się z czymś dobrym, czy nie?

11) Nie robisz tego, więc Ci się nie powiodło – dlaczego?

12) Co jest ostatecznym, finalnym celem Twojej działalności.

13) Zajmuję się czymś, co może ale nie musi być dla Ciebie interesujące. Nie dowiemy się, jeśli Ci o tym nie opowiem. Kiedy znajdziesz minutę – dosłownie minutę – abym mógł Ci opowiedzieć o tym, czym ja się zajmuję i w jaki sposób pomaga to ludziom, którzy ze mną współpracują?

14) Podaj numer telefonu albo wejdź na skype i porozmawiamy chwilę – OK?

W grupie facebookowej, która zrzesza osoby współpracujące ze mną w ramach projektu “Organic Life” udostępniam dokładniejszą analizę każdego pytania. Jeśli jesteś, albo chcesz być moim partnerem biznesowym, dołącz do tej grupy

Leszek
 

Pomagam ludziom podejmować decyzje i działania, dzięki którym potrafią realizować swoje marzenia. Wspólnie ustalamy kolejne kroki, które trzeba wykonać, aby osiągnąć zamierzone cele. A później je realizujemy. Krok po kroku...