Jak skutecznie budować zespół – 3 porady

Spis Treści

Wiedza o tym, jak skutecznie budować zespół jest przydatna a nawet niezbędna w każdej działalności. Nie tylko marketing sieciowy opiera swój sukces na współpracy zgranej grupy ludzi. Coraz częściej te dobre praktyki doceniają i chętnie stosują ludzie biznesu, którzy przeistaczają się z menedżerów w liderów i uczą się, jak zjednywać sobie ludzi. W dzisiejszym artykule podaję 3 porady, które lekko wychodzą z głównego nurtu. Mam nadzieję, że uzupełnią one Twój repertuar działań i pomogą Ci skutecznie budować Twój zespół.

Leszek Buczak Jak budować zespół

1. Uczestnicz w firmowych eventach

Firmy branży MLM organizują eventy, które zwykle są prawdziwymi festiwalami motywacji i dobrej edukacji. Zarządzający firmami już dość dawno zorientowali się, że na scenie powinni pojawiać się przede wszystkim „normalni” ludzie. Tacy, z którymi każdemu łatwo się zidentyfikować i znaleźć zarówno wspólne cele jak i wspólne źródła.

Ludzie Ci bardzo chętnie przedstawiają historię swojego sukcesu. Równie chętnie mówią ze sceny o swoich trudnych doświadczeniach, które nauczyły ich, jak skutecznie budować zespół ludzi, którzy się lubią i dzięki temu łatwiej osiągają założone cele.

Jak skutecznie budować zespół

2. Inspiruj działaniem a nie gadaniem

Nie popełniaj błędu, który najczęściej doprowadza do wymierania całych struktur. Błędem tym jest wychodzenie z roli rekrutera i lidera i uznanie, że już czas awansować na pozycję menedżera. Tacy menedżerowie często przestają robić to, co doprowadziło ich do sukcesu i przeobrażają się w zarządców. A przecież jasnym jest, że ich zespoły nauczyły się duplikować ich działania. Wkrótce więc okazuje się, że grupa pełna jest menedżerów, którzy na bok odkładają działania rekrutacyjne i generujące sprzedaż.

3. Bądź produktem swojego produktu

Ludzie, których chcesz gromadzić wokół siebie, natychmiast wyczują autentyczność Twoich słów dotyczących produktów. Zastanów się, jak reagujesz na sprzedawcę, który nie potrafi powiedzieć, w jaki sposób oferowany przez niego produkt działa na niego. Który jąka się i stęka, gdy ktoś go poprosi o pomoc w dokonaniu wyboru między dwoma rozwiązaniami. Natychmiast zmienia się nastawienie ludzi zarówno do niego jak i do oferowanej przez niego „pomocy”.

Na rynku jest wiele firm marketingowych oferujących produkty z różnych dziedzin. Nie rozpoczynaj współpracy z żadną z nich tylko dlatego, że można w niej szybko zarobić pieniądze. Twoje przekonanie do jakości oferowanych przez firmę towarów jest co najmniej równie ważne. Często zadawane w branży pytanie – „zapraszasz do biznesu czy do produktu” powinno znajdować u Ciebie odpowiedź: „zapraszam do biznesu w którym można wiele zyskać, jeśli pozna i pokocha się produkt”.

Co ma wspólnego miłość do produktu z wiedzą o tym, jak skutecznie budować zespół? Sam sobie szybko odpowiesz na to pytanie, gdy przypomnisz sobie, że pieniądze w Twoim biznesie biorą się ze sprzedaży produktów. A im cieplejsze uczucie do produktu, tym większa chęć dzielenia się nim z najbliższymi. Tym większe zrozumienie w zespole i większa więź między jego członkami.

Przeczytałeś? Skomentuj – podyskutuj 🙂

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł skłonił Cię do kilku przemyśleń odnośnie właściwego kierunku, w którym powinny pójść Twoje działania liderskie. Zdaję sobie sprawę, że temat jest szeroki i głęboki. Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami w komentarzu.