Network Marketing – Biznes XXI wieku

Spis Treści

Network Marketing – Biznes XXI wieku

network marketing biznes xxi wieku
network marketing biznes xxi wieku

Wczoraj namawiałem Cię do dołączenia do Toastmasters. Dzisiaj opowiem ci o biznesie, który z pewnością pozwoli ci wykorzystać i twórczo rozwijać nabywane w Toastmasters umiejętności. Ten biznes to Network Marketing,
Jestem przekonany, że rozpoczęcie współpracy z firmą działającą według zasad marketingu sieciowego jest najlepszym, co możesz dzisiaj zrobić, bez względu na to, czy jesteś zupełnie początkującym uczestnikiem rynku pracy, czy jesteś starym wygą, który z niejednego pieca chleb jadł i na niejednym banku psy wieszał 🙂

Dla wielu osób Network Marketing jest czymś zupełnie niezrozumiałym. W dodatku obrósł różnymi mitami i czasem zbiera negatywne opinie za złe działania ludzi, którzy wypaczają jego idee. To tak, jakby mieć do samochodu pretensje, że kierowca potrącił nim przechodnia.

Jeśli rozważasz zaangażowanie się w ten rodzaj działalności, poniżej przedstawiam powody, dla których powinieneś to zrobić możliwie szybko.

Listen to „Odcinek 017 – Network Marketing Biznes XXI wieku” on Spreaker.

1 Nie buduj czyjegoś biznesu, buduj swój własny.

Pytanie: w twojej obecnej pracy, kto pracuje, by zarobić na czynsz, a kto się bogaci? Bogaci się ten, kto jest właścicielem kapitału. Biznes jest kapitałem, wartością samą w sobie. Kto posiada swój biznes, posiada kapitał i majątek. Praca u kogoś, to 8 godzinne, codzienne budowanie majątku kogoś innego. Nie do pominięcia jest fakt, że zarabiasz mniej a podatki płacisz większe…

2 Podwajaj swój dochód każdego roku

Co musisz zrobić, aby podwoić swój dochód, gdy pracujesz dla kogoś. Teoretycznie jest to możliwe, ale nawet chyba nie chcę wiedzieć, co musisz w tym celu zrobić. Tymczasem we własnym biznesie jest to bardzo możliwe i bardzo częste. W pracy zwykle wzrost pensji ledwo dogania inflację. Dlatego mądrzy ludzie zaczynają budować swój biznes “na boku”, jako dodatkowe, stale rosnące źródło dochodów.

3 Osiągnij prawdziwą wolność finansową

Często wymienianym powodem do rozpoczęcia własnego biznesu MLM jest chęć uzyskania wolności finansowej. Zarabiania pieniędzy dzięki działalności, przy której wcale nie musisz być obecny. Problem z pracą etatową polega na tym, że wykonując ją, sprzedajesz swój czas za pieniądze. Przestajesz pracować – przestajesz zarabiać. W Network Marketingu po pewnym czasie stworzona przez ciebie sieć (Network) pracuje bez względu na to, czy jesteś i pracujesz, czy pływasz z delfinami 15 000 km od biura.

4 Rozwijaj się

Pewnie nie raz słyszałeś, że Network Marketing to program rozwoju osobistego z dołączonym planem wynagradzania. Aby osiągnąć sukces w tym modelu biznesowym, nie wystarczy twoja osobista praca. Musisz pomagać ludziom, którzy dołączyli do twojej ekipy, aby i oni osiągnęli sukces. To bardzo satysfakcjonujące, ale też bardzo odpowiedzialne zajęcie. Nie każdy chce angażować się w tego rodzaju działalność.

5 Przejdź na emeryturę będąc młodym człowiekiem

Nie będę się znęcał nad naszym systemem emerytalnym. Wiesz jaki on jest. Nie dość, że aby przejść na emeryturę, musisz pracować 40 lat, to po jej uzyskaniu nie bardzo wiesz czy śmiać się, czy płakać z kwoty, którą otrzymasz. Alternatywa jest oczywista i kusząca. Zarób na swoją emeryturę w kilka lat, a później ciesz się swoimi pieniędzmi będąc ciągle młodym emerytem 🙂

6 Przestań się truć. Stań się swoim klientem i żyj zdrowo.

Czy wiesz, że 95% żywności i kosmetyków nie służy twojemu zdrowiu? Napakowane konserwantami, produkowane masowo i byle jak. Tymczasem produkty sprzedawane w systemach MLM to produkty o wyjątkowo wysokiej jakości, naturalne, organiczne, zdrowe. Czy masz jakąkolwiek wątpliwość, jakiego wyboru powinieneś dokonać?

7 Pozwól swojemu biznesowi rosnąć organicznie.

Czy wiesz, że po włożeniu pewnego wysiłku w zorganizowanie struktury swojego zespołu, w pewnym momencie nie jesteś już w stanie zatrzymać jego wzrostu? Nie stanie się tak w twojej pracy etatowej. Dżwignie osobowe i finansowe działające w Network Marketingu sprawiają, że kiedy wracasz z urlopu, twój biznes jest większy niż przed twoim wyjazdem. Jesteś w stanie zrezygnować z takiej możliwości?

8 Uzyskuj atrakcyjne premie i nagrody za swoje działania.

Czy sądzisz, że przyjemnie współpracuje się z firmą, która regularnie nagradza cię za twoje wysiłki a nagrody, jaki dostajesz są naprawdę atrakcyjne? Pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu, samochód prestiżowej marki. Jesteś w stanie uzyskać takie profity pracując dla kogoś?

9 Otaczaj się podobnie myślącymi ludźmi

Radośni, ambitni ludzie reprezentujący twoje wartości. Czy chciałbyś w ten sposób myśleć o ludziach z którymi pracujesz? Jest to możliwe dlatego, że praca w Network Marketingu wymaga właśnie takiego podejścia. Nic nikomu nie pomogą koneksje, czy podlizywanie się szefowi.
Mogę tak wymieniać jeszcze dość długo – odliczenia od podatku wielu codziennych wydatków, praca w ustalonych przez siebie godzinach, praca w wybranym przez siebie miejscu, dochody ograniczone tylko twoim zaangażowaniem i ilością poświęconego czasu i wiele wiele innych powodów.
Mam szczerą nadzieję, że udało mi się przekonać cię chociaż do rozważenia takiej możliwości, jako pomysłu na biznes.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej – zapraszam do rozmowy. Jestem fanem Network Marketingu i chętnie dzielę się moim doświadczeniem i wiedzą na ten temat.