Nie umiesz się zmotywować do biegania? Zainstaluj Endomondo.

W sklepie Googla do zainstalowania na telefonie z Androidem (ale pewnie również dostępne na iPhone i telefony w Windowsem) można znaleźć całą gamę programów które zajmują sie bieganiem od strony technicznego wsparcia treningu oraz promują społecznościowy aspekt biegania i tworzenia grup wsparcia (adoracji? 🙂 )
Najpopularniejszym przykładem takiego programu jest Endomondo, którego użytkowników na całym świecie liczy się w milionach. Na czym polega fenomen?

Otóż biegacz biegnie a świat widzi, że on(a) biegnie.W czasie biegu na bieżąco dowiaduje się jak szybko biegnie, jak długo już biegnie, a w dodatku obserwatorzy mogą przesłać wiadomość, że jest świetny i bardzo lubią to, co robi. Kiedy już przebiegnie, Endomondo z dumą obwieszcza jak szybko, gdzie, w jakich warunkach (i co tylko nam przyjdzie do głowy wprowadzić) bieg się odbył.
Biegacz ma dostęp do całkiem sporej ilości statystyk (i to jest chyba najlepsze w Endomondo) dotyczących zarówno pojedynczego biegu jak i całego biegowego życia. Najlepszy kilometr, najlepsza dycha, najszybsza godzina itd itp.
Jeśli do tego dorzuci się jeszcze całkiem aktywny udział producenta, sponsorującego różne imprezy (najczęściej dotyczące największej ilości kilometrów przebiegniętych w jakimś okresie albo najszybszym pokonaniu jakiegoś odcinka) i przyznającego całkiem ciekawe nagrody, to zaczyna być jasne, dlaczego ten program ma aż tak wielu zwolenników mimo swojego nie do końca typowo sportowego podejścia do sportowego tematu.
Podsumowując – Endomondo to świetny sposób na to, aby poprzez zaangażowanie się w różne rywalizacje, uczestnictwo w grupach, ciągłą presję na uzyskanie coraz lepszego wyniku mieć stały czynnik motywujący do wyjścia na kolejny trening.
Jedyną wadą (chociaż to wada coraz mniej ważna) jest potrzeba pozostawania cały czas w zasięgu transmisji danych, bo bez tego Endomondo nie będzie pokazywał trasy w trakcie treningu.

Leszek
 

Pomagam ludziom podejmować decyzje i działania, dzięki którym potrafią realizować swoje marzenia. Wspólnie ustalamy kolejne kroki, które trzeba wykonać, aby osiągnąć zamierzone cele. A później je realizujemy. Krok po kroku...