1

Rak piersi – jak zapobiegać

Czy wiesz, że rak piersi może być efektem błędów, jakie popełniasz w różnych dziedzinach swojego życia? Czy zastanawiasz się czasem, jaki wpływ ma twój styl życia na twoje zdrowie i kondycję? Wiem, że nie byłoby cię tutaj, gdyby ta sprawa nie była dla ciebie ważna. Istotne jednak jest, by poza uznaniem zdrowia za ważny element życia, robić jeszcze coś więcej. A już zupełnie najlepiej, aby wszystkie prozdrowotne działania dały się zebrać w spójny system – organiczny i holistyczny.

Organiczny – bo ważne, by te działania były zgodne z naturą i nie wyrządzały nikomu i niczemu krzywdy

Holistyczny – bo równie ważne, by poprawa zdrowia w jednej sferze nie wpływała negatywnie na zdrowie w innej.

Szukając, czytając i słuchając tego, co sądzą na ten temat ludzie z bardzo dużym praktycznym doświadczeniem, natrafiłem na podcast Food as Medicine (czyli Pokarm jako Lekarstwo). Jego autorka jest absolutnie zafascynowana zdrowym odżywianiem się. W swoich audycjach rozmawia z ciekawymi ludźmi, którzy rozwiązują różne (wydawałoby się nierozwiązywalne) problemy za pomocą naturalnych i tradycyjnych sposobów.

Rozmowa z Dr Véronique Desaulniers niezwykle mnie zaciekawiła i (szczerze mówiąc) nieco wystraszyła.
Pani doktor od ponad 30-lat zajmuje się zdrowiem jako lekarz i naukowiec. Prowadzi bardzo zdrowy i aktywny tryb życia. Mimo to w 2004 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Jako naukowiec podeszła do problemu bardzo konstruktywnie i stawiła czoło wyzwaniu. Dokonała głębokiej analizy popełnianych błędów i zaniedbań. Kiedy potwierdziła swoim wyleczeniem skuteczność swoich działań, zebrała je w swojej książce “Heal breast cancer naturally (Wylecz raka piersi naturalnymi metodami)”. Niestety, ta książka nie jest dostępna w języku polskim. Jej zalecenia zostały zawarte w systemie “Siedem Funadamentów Zdrowia”, który w skróconej formie przedstawiam poniżej.

Fundament 1 – lecz się jedzeniem

Hipokrates ponad 1500 lat temu wskazał, jak bardzo zdrowie zależne jest od tego co jesz. Mało tego – udowodnił, że dzięki odpowiedniej diecie można wyleczyć nawet najcięższe choroby. Niestety – wiedza “ojca założyciela nowoczesnej medycyny” jest często ignorowana przez środowiska medyczne i komisje rządowe regulujące systemy lecznicze na świecie.

Tymczasem – jedzenie to fundament zdrowia. Dostarcza energii komórkom i organom. Jeśli wraz z jedzeniem dostarczasz toksycznej, biologicznie martwej żywności – jak myślisz – co się dzieje z twoim organizmem. Tak, twoje ciało staje się toksyczne, chore i umiera przedwcześnie.

Na stronach organicznezycie.pl dużo piszę na temat właściwego odżywiania. Zapraszam do komentowania, jeśli chcesz uzyskać konkretne porady

Fundament 2 – zmniejsz ilość toksyn w swoim organizmie

Naukowcy z wielu uniwersytetów zgodni są co do tego, że ponad 95% zachorowań na raka wywołanych jest przez toksyny obecne w pożywieniu i UWAGA – w kosmetykach. Coraz więcej ludzi ma świadomość, że żywność z masowej produkcji przemysłowej nie jest zdrowa. To samo dotyczy kosmetyków.  Kiedy ostatni raz podjęłaś decyzję o zakupie jakiegoś kremu na podstawie jego składu, który drobnym druczkiem wypisany jest na odwrocie opakowania? Nie znasz się na tym? Napisz do mnie – pomogę Ci!

Fundament 3 – balansuj swoją energię 

Carlo Rubbia – laureat Nagrody Nobla dowiódł, że zaledwie jedna miliardowa naszego ciała, to materia. Pozostała część jest energią. Jeśli twoje ciało i twoje życie w tak wielkim stopniu zależne jest od energii, to bardzo ważne staje się zapewnienie właściwego balansu energii oraz usunięcie wszystkiego, co ją zaburza. Centralny system nerwowy, system hormonalny, system meridian akupunkturowych – mają ogromny wpływ na system energetyczny twojego ciała. Brzmi poważnie? Nie wiesz, co z tym zrobić w swoim życiu?

A słyszałaś o masażach energetycznych, akupunkturze, medytacji, ćwiczeniach jogi i wielu innych rzeczach, które wielu (szczególnie chorych ludzi) uznaje za zjawiska niegodne ich uwagi?

Fundament 4 – wylecz swoje rany emocjonalne 

Stres w ogromnym stopniu przyczynia się do obniżenia jakości twojego zdrowia. Przypomnij sobie, czy zdarzyło ci się odczuwać ból brzucha, napięcie szyi i ramion lub ucisk w klatce piersiowej gdy przez dłuższy czas coś cię martwiło lub smuciło? Coraz częściej tematem badań naukowych jest wpływ stresu na pogorszenie zdrowia i coraz częściej okazuje się, że jakość życia psychicznego bezpośrednio związana jest ze zdrowiem fizycznym. Dlatego tak ważne jest świadome kontrolowanie swojego nastawienia do życia, siebie i ludzi wokół.

rak-piersi - sprawdź wypełnienia zębów

Fundament 5 – sprawdź, co tkwi w twoich zębach

No cóż – przyznaję, brzmi dziwnie. Jednak dzisiaj wiemy, że to, czym dentyści wypełniają ubytki w uzębieniu, często jest przyczyną bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Ciężkie metale i wiele innych toksycznych substancji bardzo często są czynnikami wywołującymi wiele groźnych chorób – w tym raka. Oczywiście – nie możesz tego zrobić samodzielnie w domu, ale zachęcam cię do skorzystania z coraz dostępniejszej usługi badania wpływu wypełnień dentystycznych na twoje zdrowie.

Fundament 6 – naprawiaj organizm ziołami 

Kiedy rozmawiam z ludźmi na temat toksycznych kosmetyków, zdarza mi się słyszeć – “ja nie używam żadnej chemii sklepowej, robię samodzielnie kosmetyki z sody i octu”. Oczywiście – jest to dobry kierunek myślenia, ale obejmuje tylko jedną część problemu. Zajmuje się nieszkodzeniem. Pozostaje (niestety) druga strona – regeneracja i wspomaganie procesów leczniczych. Dlatego właśnie zachęcam cię do stosowania kosmetyków, które nie zawierają toksyn, a zawierają wyciągi ziołowe i naturalne substancje aktywnie wpływające na uruchomienie lub przyspieszenie procesów naprawczych w twoim organizmie. Napisz do mnie, jeśli chcesz dowiedzieć się, jakich kosmetyków używać, aby nie tylko nie szkodzić, ale również pomagać swojemu ciału.

stosuj kosmetyki wolne od toksyn i wspomagające leczenie organiczmu

stosuj kosmetyki wolne od toksyn i wspomagające leczenie organizmu

Fundament 7 – badaj się metodami umożliwiającymi wczesne wykrywanie zmian nowotworowych 

Mammografia nie jest najlepszą metodą wykrywania raka piersi. Dla wielu kobiet ten dość silny ucisk i jednoczesne napromieniowywanie jest czymś, co budzi ich wątpliwości. Od niedawna dostępna jest metoda, która pozwala na wykrycie zmian nowotworowych nawet 5 do 8 lat wcześniej, niż jest w stanie pokazać je mammograf. Metoda ta nazywa się “termografia” i jest coraz bardziej popularna na świecie ze względu na swoją skuteczność i brak wpływu na zdrowie badanych pacjentek. Można też stosować badania krwi, które mogą potwierdzić obecność raka na poziomie komórkowym. Dzięki tym metodom można zapobiegać rakowi ZANIM zacznie się rozwijać.

Podsumowanie

Coraz częściej słyszysz, że diagnoza “rak” nie musi być wyrokiem. Zdecydowanie jednak lepiej jest żyć w taki sposób, aby rak piersi nie zagościł u ciebie. A może masz inne spostrzeżenia na ten temat? Może znasz inne, skuteczne metody, które rozwiązują ten problem? Podziel się w komentarzu – zapraszam do dyskusji. 

Skomentuj, polub, udostępnij

Spodobał Ci się mój artykuł?
Skomentuj – daj mi znać, że to interesująca treść – będę pisał więcej na ten temat
Udostępnij link do niego na swoim facebooku – niech inni też przeczytają

Nie spodobał Ci się mój artykuł?
Skomentuj – daj mi znać, że zmierzam w złym kierunku. Będę szukał innych tematów.

Leszek
 

Pomagam ludziom podejmować decyzje i działania, dzięki którym potrafią realizować swoje marzenia. Wspólnie ustalamy kolejne kroki, które trzeba wykonać, aby osiągnąć zamierzone cele. A później je realizujemy. Krok po kroku...