7 codziennych aktywności ludzi sukcesu

Spis Treści

Chcesz zacząć zarabiać naprawdę duże pieniądze w marketingu? Jeśli tak, to Twoje działania powinny być uporządkowane i dobrze zorganizowane. Ustal swój dzienny harmonogram zajęć (DMO – Daily Method of Operation). W tym artykule wymienię kilka codziennych czynności, które powinny się w nim znaleźć.

Sukces to proces. Nie jest efektem jednorazowego wysiłku. A jeśli wydaje Ci się, że ktoś osiągnął sukces nagle, to zwykle jest efekt wielu lat wcześniejszej pacy, o której nie mówi.

Propozycje działań, które tutaj znajdziesz, stanowią efekt moich doświadczeń i obserwacji działań ludzi, którzy odnieśli wielki sukces finansowy i osobisty. Jestem przekonany, że wprowadzenie ich do Twojego rozkładu dnia i wyrobienie w sobie nawyku ich powtarzania skieruje Cię na drogę we właściwym kierunku.

Do dzieła! Startujemy!

Zadanie #1 – codziennie twórz wartościowe treści

Sukces pojawia się, gdy codziennie jesteś obecny w życiu wielu ludzi. Osiągniesz to przez tworzenie i dostarczanie im treści, które uczą, inspirują, ekscytują. Twoi czytelnicy, widzowie, słuchacze oczekują regularności w Twoich działaniach. Nie musisz być ekspertem. Wystarczy, że wykonasz pracę, która ułatwi pracę innym. Nie musisz dokonywać rzeczy wielkich – nikt nie oczekuje, że będziesz mistrzem świata. Po prostu bądź regularny i dziel się wartością.

Świat potrzebuje Twojej historii a nie tylko Twoich produktów i propozycji biznesowych. Ludzie oczekują od Ciebie ciągłego wskazywania im drogi, inspirowania do codziennego podążania tą drogą i wskazywania im przeszkód, które powinni omijać. Wystarczy, że będziesz szedł pół kroku przed nimi i wskazywał kierunek i ostrzegał przed problemami.

Zadanie #2 – Rozpoczynaj 5-10 nowych znajomości codziennie

Stagnacja, to przeciwnik wszelkiego rozwoju. Aby iść naprzód potrzebujesz ciągle nowych ludzi w swojej sferze wpływu. Ludzi, którzy dostrzegą wartość w Twoich działaniach i będą chcieli z niej korzystać.

Dlatego codziennie powiększaj grono swoich znajomych. Jako Network Marketer tworzysz i rozwijasz wokół siebie siebie sieć i do tej sieci kierujesz działania marketingowe. Twoja prawdziwa profesja to Profesjonalny Inicjator Rozmów.

Nie ma znaczenia, że na początku większość ludzi, do których bezpośrednio się odezwiesz, powie Ci „NIE”. Jeśli będziesz konsekwentnie realizować Zadanie #1 i codziennie poszerzać sferę swojego wpływu – w końcu zaczniesz otrzymywać „TAK”. Porażka jest warunkiem koniecznym Twojego rozwoju. Jest jak nawóz użyźniający glebę, w której codziennie umieszczasz ziarna sukcesu. Jak każdy nawóz – nie pachnie zbyt ładnie. Dlatego nie grzeb w nim, tylko zmieszaj z ziemią i dalej sadź nowe ziarna.

Zadanie #3 – Uczestnicz w rozmowach grupowych

Nowoczesny marketing w znacznej mierze rozwija się poprzez rozmowy grupowe. Zapraszaj swoich znajomych do grupowych czatów. Spotykaj się z nimi na zoomach, skypach i wszelkich innych nowoczesnych mediach komunikacyjnych.

Świetnym pomysłem jest tworzenie grup na facebooku (i innych mediach) i zapraszanie tam ludzi, z którymi już pracujesz albo dopiero zamierzasz do współpracy zaprosić. Publikowanie w tych grupach nowych treści lub informowanie ich uczestników o innych miejscach, w których publikujesz jest świetnym sposobem na rozpoczynanie ciekawych rozmów. Pamiętaj jednak, aby tylko niewielka część tych rozmów dotyczyła produktów lub biznesu.

7 aktywności ludzi sukcesu
7 aktywności ludzi sukcesu

Zadanie #4 Follow Up – kontynuuj znajomości

„Fortuna tkwi w skutecznym Follow-upie”

– mądrość ludowa

Trzeba nawiązywać nowe znajomości i rozwijać te, które już zostały nawiązane. Poznawanie nowych ludzi jest ekscytujące, ale gotowość do uczestnictwa w biznesie i nawiązania współpracy pojawia się dopiero na skutek pogłębiania relacji i nabierania wzajemnego zaufania. Nie tylko chodzi o to, byś dawał się poznać, ale również o to, byś poznawał tych, których do siebie zaprosiłeś. To właśnie Ci ludzie będą uczyć się od Ciebie i duplikować Twoje działania.

Dlatego właśnie muszą mieć z Tobą kontakt. Utrzymuj go i szukaj ciągle nowych sposobów na utrzymywanie tych ludzi w swoim otoczeniu. W przeciwnym razie cała Twoja praca na nic.

Tematowi właściwego Follow Up-u poświęcę osobny artykuł na blogu. Sprawdzaj regularnie informacje, które publikuję, bo ten temat jest naprawdę ważny. Pewnie zresztą już o tym wiesz 🙂

Zadanie #5 – Rozwój osobisty

Książka, która zmienia Twój światopogląd a może podcast, który Cię inspiruje. A może ciekawy kanał na Youtubie, jeśli wolisz treści multimedialne? 20 – 30 minut dziennie. Pomyśl, jak wiele nowych pomysłów pojawi się w Twojej głowie w ciągu roku, dwóch lat, pięciu czy dziesięciu. Czy Twój biznes ma szansę rozwinąć się dzięki temu?

Początkujący marketerzy często uskarżają się na ten sam problem – „ale ja nie wiem, o czym mam mówić, pisać, nagrywać video.”. Dlatego właśnie ten punkt jest tak ważny. Jeśli będziesz się otaczać mądrymi ludźmi – autorami tych wszystkich audycji, o których wspomniałem powyżej – już po miesiącu Twoja głowa będzie pełna nowych treści – pomysłów na świetne artykuły i filmiki.

Wyłącz TV i radio. W znakomitej większości przekazywane tam materiały nie rozwijają Cię. Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale właścicielom massmediów nie zależy na Twoim rozwoju. Zamiast tego słuchaj tych, którzy już osiągnęli sukces, albo relacjonują swoją drogę do niego. Od tych ludzi dowiesz się tego, co jest naprawdę ważne.

Zadanie #6 – Poć się codziennie

Co z tego, że będziesz bogaty, jeśli nie będziesz zdrowy?

Nie ma znaczenia, jak bardzo będziesz wewnętrznie zmotywowany, jeśli nie zadbasz o swój wizerunek zewnętrzny. Możesz zarabiać wszystkie pieniądze świata – ale nie skorzystasz z nich w pełni, jeśli będziesz otyły, chorowity i ciągle na jakichś lekach.

Weź się za siebie. Rozumiem – też nie jestem miłośnikiem codziennych ćwiczeń. Nie wykonuję ich z miłości, tylko z nawyku i potrzeby. Większość rzeczy, które kojarzą się z bogatym życiem, wymagają dobrej kondycji.

Ruch jest najlepszym przepisem na zmianę jakości życia fizycznego, emocjonalnego i mentalnego

Carol Welch

O swoje zdrowie dbaj również za pomocą właściwej diety, odpowiedniej ilości snu, nawadniania się i utrzymywania właściwych relacji z najbliższymi. Te tematy poruszam w innych wpisach na moim blogu – zachęcam do zapoznania się z nimi i wdrażania porad tam zawartych.

Zadanie #7 – Angażuj się i włączaj w działania innych

Chcesz więcej reakcji pod swoimi postami? Więcej widzów swoich filmów, udostępnień swoich wpisów?

Aby otrzymywać więcej – dawaj więcej. To bardzo proste Prawo Wzajemności.

Angażuj się w działania innych ludzi. Poświęć czas na reagowanie na działania ludzi z Twojego otoczenia. Szczególnie tych, których zaprosiłeś do współpracy. Twój biznes nie kończy się na Tobie, tylko rozszerza się dzięki tym właśnie ludziom, Nie zadzieraj więc nosa. Twoja misja nie kończy się na tym, co Ty robisz. Równie ważne jest docenianie innych i tego, co oni robią.

Poza tym – jest to przecież wspaniały temat do rozmowy z tymi ludźmi. Do zacieśniania relacji i ugruntowywania swojej postawy pomocnego lidera.

Znalazłeś wartość? Podziel się z innymi…

Jeśli to, o czym piszę ma dla Ciebie wartość, udostępnij mój wpis i zostaw ślad po swojej obecności. Krótki komentarz zajmie Ci minutę a dla mnie jest potwierdzeniem słuszności tego co robię.

Nie zgadzasz się z tym, co napisałem? Podziel się tym ze mną

Wszelka konstruktywna krytyka jest mile widziana. Uwielbiam dyskutować i wymieniać się poglądami z ludźmi, którzy poświęcają swój czas na wskazanie błędów, które popełniam. Twój pogląd ma dla mnie znaczenie – tylko pozwól mi go poznać.