fbpx

5 Kroków do… Zarabianie przez Internet – s001

zarabianie przez internet

Poradnik dla chcących zarabiać

Jeśli prowadzisz samochód, biegasz albo kosisz trawnik i nie możesz oglądać, ani czytać - skorzystaj z zamieszczonej poniżej wersji audio:

Zbliża się Nowy Rok. Jak zwykle postawimy przed sobą nowe cele i jak zwykle ich nie zrealizujemy jednak tym razem je zrealizujemy. 
Dlaczego ten raz ma być inny niż poprzednie? Bo przygotujemy się do niego należycie i planowanie zamierzeń noworocznych rozpoczniemy już teraz.

Jeśli Twoim planem na przyszły rok jest uruchomienie lub wzmocnienie istniejącego już biznesu online - zapraszam do współpracy. Co tysiące głów to nie jedna i jeśli wspólnie weźmiemy się za realizację, osiągniemy sukces.

Poniższa infografika ma na celu przedstawienie podstawowych założeń planu. W kolejnych wpisach będę omawiał poszczególne jego elementy i wraz z Wami wdrażał kolejne kroki, na które podzielimy sobie każdy etap:​

zarabianie przez internet

Kilka słów wyjaśnienia:

Etap 1 - Nisza

Chcę zachęcić Cię do stworzenia nowego sposobu zarabiania nie tylko po to, abyś miał z czego​ żyć, albo kupować sobie nowe zabawki. Chcę zachęcić Cię do tego, aby Twoja nowa praca była dla Ciebie sposobem na spełnianie się. Jednym z głównych powodów, które skłaniają ludzi do odejścia z pracy, jest zniechęcenie, znużenie, wypalenie. W wyniku wykonywania cudzych poleceń, niekoniecznie zgodnych z własną wizją, w człowieku narasta frustracja i coraz częściej zdaje sobie sprawę, że poranne wstawanie jest trudne, bo znów będzie musiał iść do pracy i robić coś, czego nie lubi.
Dlatego zastanów się nad tym, co lubisz robić i uczyń z tego główny temat swojej pracy online. Wyobraź sobie, jak przyjemne może być zarabianie pieniędzy dzięki czemuś, co uwielbiasz robić.

W 1. etapie zajmiemy się więc określaniem tego, na czym będziemy zarabiać.

Etap 2. - Platforma

Przez platformę rozumiem zgromadzenie, uruchomienie i skonfigurowanie wszystkich narzędzi, które będą nam potrzebne do tego, żeby móc zrealizować naszą wizję. 
Oczywiście - blog. Wraz z nim konto pocztowe, system komunikacji z klientami (autoresponder), program do tworzenia systemu stron przechwytujących, narzędzia do tworzenia grafik i nagrywania filmów, 

Etap 3. - Akcja

Kiedy tylko uruchomimy blog, zaczniemy wypełniać go treścią. Z czasem zaczniemy nagrywać filmy i wstawiać je na profile społecznościowe. Zaczniemy układać plany, aby nasze materiały były zgodne z produktami, które zaczniemy oferować naszym klientom w kolejnym etapie

Etap 4. - Produkcja

Nie ma pieniędzy bez produktu. No chyba, że chcesz i umiesz tworzyć doskonałe treści, które przyciągną do Ciebie takie rzesze fanów, że będziesz mógł zarabiać na samej ich obecności.
Ja jednak będę Cię namawiał do tworzenia własnych produktów, wyszukiwania atrakcyjnych programów partnerskich i oferowania usług. Taki ze mnie tradycjonalista 🙂

Etap 5. - Sprzedaż

Koniec wieńczy dzieło. Aha - no właśnie, bo to wcale jeszcze nie koniec. Tak naprawdę to dopiero początek. Na tym etapie powinna nam się już pojawić pierwsza sprzedaż, ale też będziemy mieć masę spostrzeżeń dotyczących tego, jak usprawnić nasz system. 
Teraz będzie czas pracy nad wymyśleniem lepszego sposobu na pozyskiwanie większej ilości klientów, nad skuteczniejszym przekonywaniem ich do zakupu (tzw. konwersja) i ogólnie - zaczniemy nową rundę, ale tym razem już uzbrojeni w znacznie lepszą broń - doświadczenie.

Podsumowanie

Jeśli przeanalizowałeś proponowany przeze mnie system, podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami. Być może (a nawet na pewno) czegoś w nim nie umieściłem, a być może coś jest niepotrzebne.
Najważniejsze jednak jest, abyśmy możliwie szybko podjęli akcję. Nawet nieco nieporadną i nie do końca profesjonalną.
Spokojnie - wszelkie poprawki i modernizacje będziemy wprowadzać na bieżąco.
Pierwszym zadaniem jest odrzucenie niepotrzebnego perfekcjonizmu i ciągłego odkładania realizacji świetnych planów.

Pamiętaj - nawet przeciętnie zrealizowany średni plan da lepsze rezultaty niż plan doskonały wcale niezrealizowany.

Leszek Buczak

Zawsze aktywny, zawsze pomocny. Jeśli czegoś potrzebujesz - pisz, dzwoń - chętnie doradzi. Miłośnik pisania, czytania, słuchania, mówienia. Copywriter z Rybnika, marketer, konsultant, sprzedawca, mówca publiczny. Ojciec i mąż. Zakochany w życiu, ludziach i zwierzętach. Pasjonat sukcesu.
  • Close Menu
    >