22

A Ty co robisz, aby być bogatym?

Chcesz być bogaty? Myśl jak człowiek bogaty…

Być może nadużywam tego powiedzenia – ale mimo wszystko powtórzę: Jeśli chcesz zarobić milion złotych, znajdź kogoś kto już to zrobił i rób to samo co on. W części to powiedzenie dotyczy technicznej kwestii zdobywania pieniędzy, ale w większości odnosi się do kopiowania właściwego nastawienia. Do biznesu, do pieniędzy, do siebie, do świata.
Zapewne nie raz słyszałeś o tym, że każdemu przydarza się to, co chce, aby mu się przydarzyło. Nasz umysł programuje nasze działanie. Nasze działanie warunkuje nasze powodzenie. Od powodzenia już tylko krok do zamożności.
Wróć więc do początku, bo to, co najważniejsze i co w pełni zależy od Ciebie, to zaprogramować na sukces swój umysł.
I o tym jest książka, którą dzisiaj przedstawiam.

Jesteś kowalem własnego losu – bardziej niż myślisz

Zastanów się, jak często zdarza Ci się, że nastawiasz się negatywnie do czegokolwiek, zanim tak naprawdę dowiesz się o co chodzi. Dostrzegasz przeszkody nawet zanim zobaczysz całokształt.
Czy wiesz, że w większości wypadków samochodowych, kierowca uderza w drzewo, inny samochód czy przechodnia, choć mógłby tego uniknąć? Psychologowie badający to zjawisko odkryli, że dzieje się tak dlatego, że kierowcy patrzą na przeszkodę, podświadomie przekazując mózgowi cel. Tak tak – dobrze rozumiesz – nie uderzyliby w drzewo, gdyby na nie nie patrzyli. Gdyby nie zaprogramowali swojego umysłu, który następnie po prostu wykonał podświadomie wykonane polecenie przekładając myśl na system zdarzeń ruchowych.
Książka, o której piszę, jest absolutnie żelazną pozycją, której przeczytaniem powinien szczycić się każdy businessman. Mało tego – powinien ją choć raz przeczytać każdy, kto chce pokonać w swoim życiu jakąkolwiek barierę. Bo bardzo często te bariery budujesz sam(-a).
Książka jest pełna mądrych myśli i budujących zdań. Nie chcę – nie odważę się jej recenzować. Niniejszy tekst nawet przez chwilę nie miał być próbą jakiegokolwiek opiniowania jej zawartości. Być może kiedyś, kiedy przeczytam ją po raz endziesiąty i w pełni zrozumiem wszystko, co T. Harv Eker próbuje przekazać a moje doświadczenie (przede wszystkim biznesowe) będzie mnie upoważniać do tego – powrócę do tego wpisu i rozwinę go o elementy mojej opinii.
Na razie po raz kolejny powracam do lektury

 

Chcesz przeczytać tę książkę?

Tak – chcę przeczytać już teraz

Jeśli podobają Ci się moje wpisy i chcesz, abym informował Cię na bieżąco o tym, że na moim blogu wydarzyło się coś nowego – skorzystaj z poniższego formularza i dopisz się do listy subskrypcyjnej.  Zapraszam

 
 
Leszek
 

Jestem copywriterem. Pomagam ludziom w mówieniu i pisaniu w możliwie prosty sposób tego, co oni często niepotrzebnie komplikują. Pomogę Ci dotrzeć do Twojego klienta. Kiedy nie piszę, jestem ojcem i mężem. Pasjonują mnie wszystkie 3 moje zajęcia. Niesamowicie kocham życie :)

 • Rewelacyjny artykuł. Każdy musi uwierzyć, że można zostać bogatym. Trzeba tylko chcieć.

  • Ponoć wiara góry przenosi. Nie zdarzyło mi się żadnej przenieść, ale wierzę, że niedługo będę miał z okna widok na ośnieżone szczyty 🙂
   Dziękuję za komentarz – miło mi.
   Polecam się.

 • Dawid K.

  Od zawsze działam na swoim i cały czas się rozwijam, żeby odnosić coraz to wiesze sukcesy. Dzięki za wartościowy artykuł.

  • Kiedy się pracuje na swoim – nie ma innego wyjścia. Jeśli chcesz się zatrzymać w rozwoju – znajdź sobie etat 🙂

 • Zgadza się, wszystko co dzieje się w naszym życiu wcześniej zrodziło się w naszych myślach. A książka Harva Ekera doskonale opisuje to, jak nasze przekonania, sposób myślenia wpływają na tę konkretną dziedzinę naszego życia czyli finanse. Myślę, że tak jak piszesz warto tę książkę przeczytać kilka razy.

 • Mam tą książkę z autografem Harva własnoręcznie mi wypisanym 😉 Jedna z TOP 3 ! POlecam

  • Ja wiem, że wszyscy jesteśmy równi 🙂
   Ale są goście na blogu, którzy są równiejsi 🙂
   Dziękuję Tomaszu za wizytę i komentarz. A autografu zazdroszczę.

 • Maciej Sornek

  Zawsze to samo zdanie pasuje wszędzie jak coś robie, rozwiajam to trzeba naśladować innych więc to trafia w mnie – „znajdź kogoś kto już to zrobił i rób to samo co on”. Polecam też książki Robert Kiyosaki.
  Pozdrawiam

 • Ta książka jak mało która, spowodowała masę zmian w moim życiu. Warto ją przeczytać, wracać do niej i stosować się do niej.

 • Słowa mają moc. Podświadomość jeszcze większą.

 • Dopiero dziś zrozumiałem o co w tej książce chodziło…

  • Rzeczy pozornie najprostsze docierają na wiele sposobów i na wiele głębokości. Pewnie jeszcze parę razy dojdziesz do wniosku, że dopiero teraz zrozumiałeś.

 • Róża

  Ciekawe. Zachęciłeś mnie do jej przeczytania. Tylko ta moja lista „do przeczytania” rośnie w zatrważającym tempie

  • Dlatego trzeba się zapisać na kurs szybkiego czytania, albo zrezygnować z czegoś, co ma mniej pozytywny wpływ na Twoje życie.

 • Tą książkę mam w wersji audiobook, pozycja obowiązkowa na moim telefonie i dla osob
  które myślą o milionach. Książka wywraca myślenie do góry nogami i sprowadza na właściwą drogę, też tak mieliście?

 • Super wpis .. to jedna z moich ulubionych książek

 • Ta książka wywróciła moje podejście do pieniędzy o 180stopni. Dzięki tej pozycji uświadomiłem sobie dlaczego z jaką lekkością wydawałem pieniądze.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Miałem możliwość być na pierwszym kongresie T. Harv Eker w Polsce od tego momentu wiele się zmieniło w moim życiu – ten artykuł przypomina mi moment kiedy zrozumiałem, że tak naprawdę nie o pieniądze chodzi tylko o sposób myślenia o nich – dziękuję za przypomnienie 🙂

 • Ja bylam na MMI – Umysl Milionera i poznalam dzieki temu skuteczne metody programowania umyslu na sukces. Bardzo wartosciowa lektura. Polecam!

 • Małgorzata

  Harv to historia.
  Bardzo go cenie.
  Człowiek, który uświadomił mi,
  że aby jabłka na drzewie były dorodne
  trzeba zadbać o korzenie i o to co
  jest w glebie. Przyrównał to do naszych
  myśli i rezultatów.
  Fanfastyczne
  Pozdrawiam

 • Asia S

  A ja planuję właśnie lekturę tej książki jak tylko mi przyjdzie 😉

 • Trzeba uwierzyć i czynić wszystko z dobrym nastawieniem. Dzięki za przypomnienie doskonałej lektury.