Darmowe zdjęcia – 11 dobrych adresów

Spis Treści

Po co Ci darmowe zdjęcia? Słyszałeś, czytałeś, a może i mówiłeś nie raz, że „obraz wart jest 1000 słów”. W świecie online, gdzie każdy chce przekazać możliwie szybko i możliwie dużo treści, obrazy zyskują dodatkową wartość – nie tylko podnoszą wartość, ale też znacznie szybciej przyciągają uwagę, niż inne formy uatrakcyjniania tekstów.
Nie można nie docenić roli, jaką zdjęcia odgrywają w pozycjonowaniu stron – pisałem więcej na ten temat w tym artykule.

Skąd brać darmowe zdjęcia
Skąd brać darmowe zdjęcia

Wiadomo, że nie każdy jest profesjonalnym fotografem. A nawet gdyby był, nie zawsze możliwe jest znalezienie wokół siebie czegoś, co akurat do tego artykułu nadaje się najlepiej, albo też najlepiej oddaje funkcjonalność tego produktu, który chcesz umieścić w swoim wirtualnym sklepie.

Wybrałem kilkanaście najczęściej przeze mnie używanych sieciowych magazynów zawierających piękne i darmowe zdjęcia, które możesz używać w swoich projektach. Mam nadzieję, że w ten sposób pomogę Ci i ułatwię Ci choć trochę Twoją ciężką pracę.

Darmowe zdjęcia na Twoje strony:

1 – Pixabay – darmowe zdjęcia i filmy do dowolnego wykorzystania

pixabay - darmowe zdjęcia w dobrej jakości
pixabay – darmowe zdjęcia w dobrej jakości

Brzmi jak raj dla poszukiwacza. Dobre i darmowe zdjęcia w dużej ilości w jednym miejscu. Czy może być coś lepszego? Tak – lepszy byłby tylko serwis, w którym byłyby jeszcze krótkie filmiki, których mógłbym użyć na moich stronach. Proszę bardzo – w serwisie pixabay znajdziesz również filmiki:

pixabay darmowe filmiki do dowolnego wykorzystania
pixabay darmowe filmiki do dowolnego wykorzystania

2 – Pexels – otagowane darmowe zdjęcia w ogromnym wyborze

Duży wybór czasem oznacza mozolne przeszukiwanie ogromnych zasobów. Pexels to darmowe zdjęcia w wysokiej jakości, które łatwo znaleźć. Dzięki temu jest to jeden z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych przeze mnie zasobów – koniecznie wypróbuj:

pexels - darmowe zdjęcia w wysokiej jakości dobrze otagowane
pexels – darmowe zdjęcia w wysokiej jakości dobrze otagowane

3 – Pikwizard – jeśli szukasz czegoś nowego

Pikwizard to serwis, który został mi polecony przez jego właściciela – Davida Coena. To prężnie rozwijający się stock, w którym znajdziesz ponad 100 000 zdjęć do dowolnego wykorzystania. 20 000 z nich dostępnych jest tylko w serwisie Pikwizard. Zdjęcia są otagowane. Można je wyszukiwać za pomocą kilku dobrze dobranych filtrów. Dla mnie to coś wybitnie ciekawego. Zachęcam i polecam!

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 1
Pikwizard – dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego

4 – Life of pix – piękno przede wszystkim

Jeśli jesteś miłośnikiem pięknych fotografii o nieco mniej stockowym zacięciu, ten serwis Cię zachwyci. Poza zdjęciami znajdziesz tutaj również filmiki, które mogą być przez Ciebie użyte w Twoich prezentacjach i kreacjach youtube’owych:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 2
Life of pix – darmowe zdjęcia – piękno przede wszystkim

5 – Kaboompix – darmowe zdjęcia inne niż gdzie indziej

Czasem zdjęcia wydają się zbyt oczywiste. Czasem potrzebujesz czegoś nieco bardziej abstrakcyjnego. Zdjęcia z tej witryny powinny Cię zadowolić, jeśli Twój nowy projekt jest nietypowy. Spróbuj:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 3

6 – Negative Space – dużo, ładnie, kolorowo

Tutaj nieco mniej zdjęć niż w innych serwisach. Niech Cię to jednak nie zmyli. Darmowe zdjęcia, które tutaj znajdziesz w większości nadają się do pracy bez żadnej obróbki – Negative Space dokonało wyboru za Ciebie. Po prostu – ściągaj i korzystaj:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 4

7 – Freeimages – prawie 400 tysięcy zdjęć w 27 kategoriach

Duży wybór darmowych zdjęć. Dla wielu osób, które nie lubią szukać w wielu miejscach, może to być serwis całkowicie im wystarczający. niewątpliwym atutem dla Polaków jest spolszczony interfejs strony. Spróbuj – może Tobie też wystarczy:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 5

8 – Splitshire – darmowe zdjęcia w nietypowych ujęciach

Ponad 1000 zdjęć, jakich nie znajdziesz na innych stockach. Zdjęcia mniej oczywiste, o zacięciu bardziej artystycznym. Dla wytrawnych znawców, lub blogerów, którzy lubią się wyróżniać:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 6

9 – Magdeleine – ciekawy wybór, ciekawe opcje

W tym serwisie nie wszystkie zdjęcia są bezwarunkowo darmowe. Niektórzy autorzy wymagają podania atrybutów zdjęcia w przypadku ich wykorzystania. Jednak jakość zdjęć i system katalogowania z pewnością wynagradzają tę drobną niedogodność. Ciekawostka – możesz szukać zdjęć według dominującego koloru. Np. z dominantą brązową:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 7

10 – Gratisography – Jeden fotograf, wiele pomysłów

Jedni lubią go bardziej, inni nieco mniej. Na pewno autor zdjęć zamieszczonych w tym serwisie ma swoją wizję i konsekwentnie ją realizuje. Dobry, czy niedobry – zawsze to styl:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 8

11 – Isorepublic – jeśli szukasz sytuacji i ludzi

W tym serwisie zdjęcia są starannie wybierane. Co to oznacza w praktyce? Jeśli znajdziesz tu coś dla siebie, prawdopodobnie znajdziesz też wiele innych, które Ci się spodobają. Jeśli nic nie wpadnie Ci w oko, prawdopodobnie nie ma sensu odwiedzać tego miejsca w przyszłości:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 9

12 – Unsplash – na koniec zostawiam najlepsze 🙂

To moje ulubione miejsce do szukania zdjęć. Podaję je dopiero teraz, bo mam nadzieję, że większość czytelników tutaj nie dotrze i zdjęcia, którymi posługuję się najchętniej, nie będą częstymi gości w ich serwisach 🙂

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 10

13 – kto powiedział, że jeśli w tytule jest 11, to może być tylko 12 linków?

Poniżej znajdziesz jeszcze kilkadziesiąt stron, które również publikują darmowe zdjęcia, które możesz bez opłat wykorzystać na swoich stronach. Mam nadzieję, że po przejrzeniu tych zasobów, już nie będziesz nigdy mieć problemu z tym, że Twoja strona zawiera za dużo tekstu i za mało obrazków.

Moveast
Tookapic
Picjumbo
Splitshire
MMT
Public Domain Archive
Absfreepic
FreeImages
Goodstock.photos
Picography
Visual Hunt
DesignerPics
Morguefile
Realisticshots
Jay mantri
Barn Images
Albumarium
FindAPhoto
FreeImages
Skitterphoto
RaumRot
Fancy Crave
Freenaturestock
Pattern Pictures
Snapwire
Stock image point
OpenPhoto
Goodfreephotos
FreeDigitalPhotos
Jeshoots
Travel Coffee Book
Libreshot

IM Creator
Everystockphoto
Snapographic
Streetwill
StockSnap
Death to Stock Photos
Epicva
FreeJPG
SketchJar

Obiecałem, że podam też link do strony z darmowymi utworami muzycznymi?

Obiecałem. Zatem nie mogę być przecież gołosłowny. Na stronie, którą widzisz poniżej znajdziesz mnóstwo utworów, które możesz wykorzystać jako muzyczne tło do swoich prezentacji. W połączeniu z grafikami i filmikami, które już znalazłeś, dysponujesz całkiem pokaźną biblioteką materiałów. Powodzenia w tworzeniu ciekawych rzeczy:

Darmowe zdjęcia - 11 dobrych adresów 11