3 Pierwsze Akcje – Domena, Hosting, Blog – s005

Spis Treści

Domena Hosting Blog
Domena Hosting Blog

Przygotowywaliśmy się (i ja i Ty) do tego odcinka długo i intensywnie. Dzięki temu już wiesz „po co”, wiesz „dlaczego” i zaczynasz rozumieć „jak”.
Kolejnym krokiem po określeniu celu i opanowaniu zasad postępowania do jego osiągnięcia jest podjęcie akcji. I właśnie dzisiaj to zrobimy. Jednak – jeśli czytasz ten wpis, a nie zapoznałeś się wcześniej z wpisami s001, s002, s003, s004 to najlepiej zrób to teraz. Oczywiście, da się wykonać dzisiejsze kroki i bez tej lektury, jednak zakup domeny i konfiguracja wordpressa bez wcześniejszego ustalenia strategii działania i określenia niszy, w której będziesz działać, nie przyniesie Ci zbyt wielu korzyści.
Domena, hosting, blog – to trzej główni bohaterowie dzisiejszego odcinka. 
Możesz zobaczyć ten materiał również na video:

Lub posłuchać wersji audio:

Światła, kamera, akcja!

Do podjęcia dzisiaj masz 3 pierwsze kroki – 3 na raz, bo są ze sobą bardzo ściśle związane i zalecane jest właśnie takie, jednoczesne ich wykonanie. Zachęcam Cię do skontaktowania się ze mną i skorzystania z mojej pomocy w ich podjęciu. Z doświadczenia własnego i informacji od osób, którym już pomogłem wiem, że na samym początku potrzebne jest lekkie popchnięcie. Wykonanie pierwszego kroku wiąże się z przekroczeniem pewnej granicy, wyjścia poza strefę, w której czujesz się wygodnie i bezpiecznie. Jednak pamiętaj – aby osiągnąć cele, których do tej pory nie osiągnąłeś, musisz zacząć robić rzeczy, których dotąd nie robiłeś. Dlatego oferuję Ci swą pomoc, o której szczegółach przeczytasz pod koniec tego wpisu.

A teraz omówmy po kolei kroki, które dzisiaj podejmiesz:

Domena – Wybór i zakup

Wybór domeny to zawsze kłopotliwa sprawa i nigdy nie będziesz mieć pewności, czy nie można było wybrać lepiej. Dokładnie na tej samej zasadzie, jak przekonanie, że gdybyś wybrał inną drogę, to nie stałbyś teraz w korku. Kieruj się intuicją, wiedzą, którą Ci przekazałem w poprzednich wpisach i… zasobnością swojego portfela. Jeśli wybierzesz domenę abstrakcyjną, w żaden sposób nie związaną z niszą, w której chcesz działać, osiągniesz efekt tylko dzięki dużej i długotrwałej inwestycji w swoją markę. Z drugiej strony – wybór własnego nazwiska, nazwy swojej firmy pozwoli Ci na organiczny, naturalny rozwój, gdyż od początku będzie istniała pewna grupa ludzi, którzy właśnie w ten sposób próbują do Ciebie dotrzeć – wpisując do wyszukiwarki Twoje imię i nazwisko, bądź nazwę Twojej firmy. Najpopularniejszy i najbardziej oczywisty sposób to wybór domeny zawierającej przynajmniej jedno z kluczowych słów Twojej niszy. Dzięki temu uzyskujesz bonus przy wyszukiwaniu rozwiązań problemów typowych dla Twoich klientów.

Prawdopodobnie wszystkie domeny oparte o słowa kluczowe, które jako pierwsze przyjdą Ci do głowy są już zajęte. Jeśli myślałeś, że jesteś jedynym bystrym człowiekiem na świecie (czy choćby w Polsce) – obudź się! Niestety – będziesz musiał trochę pogłówkować i spędzić trochę czasu nad wyszukiwarką. 
Wiele firm oferuje wygodny system wyszukiwania wolnych domen. Ja najczęściej korzystam z wyszukiwarki w zenbox.pl bo w czytelny i prosty sposób mogę za jednym razem sprawdzić dostępność szukanej przeze mnie nazwy z wieloma rozszerzeniami. Oczywiście – zawsze szukam wolnej domeny z rozszerzeniem .pl bo operuję na rynku polskim i Polacy stanowią zdecydowaną większość mojej grupy docelowej.

Oferuję Ci swoją pomoc w kwestii zarówno wyboru jak i zakupu domeny. Szczegóły pod koniec wpisu.

Hosting – Jaki i dlaczego taki?

Oferta usług hostingowych jest coraz szersza i atrakcyjniejsza. Dobrze jednak, jeśli rozpoczniesz współpracę z firmą, która jest ukierunkowana na wspieranie dość szczególnych wymagań, jakie wobec hostingu stawia WordPress, czyli oprogramowanie do prowadzenia bloga, z którego będziesz korzystać. Na przestrzeni kilku ostatnich lat współpracowałem w tym zakresie z kilkoma firmami i przekonałem się, że najważniejszą cechą dobrego hostingu jest dobry, szybki i skuteczny… kontakt z obsługą techniczną. Niestety – nie zdobędziesz wiedzy, pozwalającej na właściwy wybór czytając oferty różnych firm. Wiadomo – każda z nich pisze o sobie najlepiej. Idealnie jest, jeśli możesz zasięgnąć opinii osoby, która zebrała już swoją porcję doświadczeń. Lepiej uczyć się na cudzych sukcesach niż na własnych błędach.

Dlatego właśnie w tej kwestii również proponuję Ci swoją pomoc. Skorzystaj z mojego doświadczenia i skontaktuj się ze mną. Wspólnie dokonamy dobrego wyboru.

WordPress – Instalacja

Pozostaje nam do wykonania ostatnia akcja – instalacja WordPressa na zakupionym hostingu w zakupionej domenie. Szczerze mówiąc – dawno nie spotkałem się z ofertą hostingu, która nie obejmowałaby darmowego instalatora wielu różnych programów. Zwykle w takich ofertach znajduje się kilka CMSów (Content Management System – systemów zarządzania treścią) w tym oczywiście WordPressa. Oczywiście – możesz to zrobić samodzielnie, pobierając instalator i konfigurując po swojemu bazę danych, jednak poza tym, że stracisz trochę czasu i zwiększysz ryzyko popełnienia gdzieś błędu, w zasadzie niczego nie zyskujesz. 
Dlatego tę część prawie zupełnie pomijam w tym wpisie i gorąco zalecam – skorzystaj z gotowych skryptów instalujących programy, bądź skontaktuj się z obsługą hostingu i wypowiedz do słuchawki te magiczne słowa – proszę o instalację wordpressa w mojej domenie.

Oczywiście – instalacja WP wraz z jego wstępną konfiguracją również wchodzi w skład mojej oferty, o której już za chwilę.

Domena, Hosting, Blog – zrobię to za Ciebie

Oferuję Ci pomoc w podjęciu tych 3 pierwszych kroków nie dlatego, że są skomplikowane. Wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, że są to najprostsze kroki do zrealizowania w całym procesie stawania się marketerem internetowym. Podobnie jest jednak np. z jazdą na nartach. Ta pierwsza, prawie płaska góreczka na oślej łączce niewątpliwie jest najłatwiejszą górką, z jakiej zjechałeś w swoim życiu – a jednak to właśnie przed tą górką miałeś najwięcej obaw, najtrudniej Ci było z niej zjechać.

Dlatego właśnie oferuję Ci moją pomoc. A do tego bezpłatną. Dla Ciebie bezpłatną, bo ja na tym coś zarobię. Po pierwsze, otrzymam prowizję afiliacyjną (coś, co również będziesz robić na swoim blogu). Po drugie – zdobędę partnera w biznesie. Bo przecież po założeniu bloga będziesz się ze mną kontaktować w celu zdobycia wiedzy do wykonania kolejnych kroków, prawda?
Wypełnij więc poniższy formularz zgłoszeniowy, a ja jak tylko szybko będę potrafił, skontaktuję się z Tobą i wspólnie zrobimy wszystko co potrzebne, aby Twój blog zaczął samodzielny byt.

[wpforms id=”2456″]